Battlefield 2042

Recenzja gry Battlefield 2042

Battlefield zawsze był największą i najgłośniejszą grą wieloosobową w branży. Od kilku lat możemy obserwować rywalizację Electronic Arts z Activision, które jest odpowiedzialne za wypuszczenie na rynek Call of Duty, największego konkurenta na rynku. Społeczność jest podzielona i wielu fanów trzyma się tylko i wyłącznie jednego tytułu z racji mechaniki, która zdecydowanie się różni pomimo tego, że jest to ten sam rodzaj rozgrywki.

Nowy Battlefield 2042 oferuje różne sposoby, za pomocą których możemy uczestniczyć w wojnie. Niezależnie od tego, czy wolisz walczyć na lądzie, czy w powietrzu, ten tytuł zapewni Ci wiele niesamowitych wrażeń i eksplozji na ekranie Twojego monitora. Jeżeli interesujesz się branżą gamingu oraz jesteś fanem serii Battlefield i chcesz zdobyć więcej informacji na temat nowej gry, to czytaj dalej tę recenzję.

Wszelaki chaos

Battlefield 2042 zawiera trzy różne tryby gry, które powinny przypaść do gustu zwłaszcza fanom tej serii. Gracze mają do wyboru tryb tj.: Podbój, Przełamanie oraz Strefa Zagrożenia. Podczas rozgrywki jedna strona jest siłą atakującą, a druga występuje w roli obrońcy, przy czym linia frontu walki przesuwa się w tę i z powrotem w zależności od tego, jak idzie danej drużynie.

Jest to coś niezaprzeczalnie spektakularnego, kiedy wraz z innymi osobami, próbujecie razem coś zdobyć. To właśnie tryb Przełamania okazuje się jednym z najciekawszych elementów tej gry, czego nie można powiedzieć o Podboju.

Koniec kampanii

DICE usunęło tryb pojedynczego gracza z Battlefield 2042, ale Breakthrough organicznie generuje scenariusze, które są zwykle zarezerwowane dla misji podczas kampanii. Twoja drużyna będzie instynktownie gromadzić się za opancerzonymi pojazdami, aby schronić się przed okopanymi snajperami. Będziesz sprintować przez gęsty krzyżowy ogień, aby zapewnić pomoc medyczną powalonym sojusznikom i pracować w ramach szerszej koalicji, aby obronić słabe punkty. Te konflikty w trybie wieloosobowym mają niesamowitą jakość, którą fascynuje się każdy fan FPS-ów.

Nie bez powodu tryb Podbój pojawia się w każdej odsłonie serii w 20-letniej historii tej gry: jest to najdoskonalszy pomysł Battlefielda, którego nie można podrobić. Tak samo jest w Battlefield 2024, chociaż większe mapy i więcej graczy sprawiło, że gra jest jeszcze bardziej chaotyczna i nieprzewidywalna. Rozszerzenie rozgrywki na różne platformy oraz brak obsługi czatu głosowego w grze sprawia, że Podbój może łatwo przytłoczyć niektórych graczy.

Podbój

W Battlefield 2042 wprowadzono drobne zmiany w Podboju, aby przyciągnąć uwagę graczy. Drużyny muszą teraz zdobyć kilka punktów kontrolnych w sektorze, zanim będą w stanie go przejąć. Jednak sektory zmieniają właściciela tak szybko, że trudno jest ocenić swój wpływ na całą bitwę. Battlefield często sprawia wrażenie chaotycznego, zwłaszcza gdy trudno jest określić, skąd strzelają do Ciebie inni gracze.

Podbój to świetna zabawa, gdy masz wokół odpowiednich ludzi, ale zbyt łatwo można się frustrować, gdy na serwerze jest dużo osób i każda z nich ma inne umiejętności. Gracze, którzy wiedzą, jak działa rozgrywka w Battlefield, nie wyobrażają grę bez przyjaciół, z którymi można komunikować się za pośrednictwem zewnętrznych programów. Pod względem komunikacji od zawsze to właśnie Call of Duty przeważało nad Battlefieldem i nic nie wskazuje na to, że sytuacja ulegnie zmianie.

Szanse nie zawsze są równe

Z historycznego punktu widzenia, akcja Battlefielda może być przyjemnością, gdy wszystko jest na swoim miejscu, ale ta formuła gry ma również swoje wady, które powracają w 2024. Wciąż zbyt łatwo jest zostać zabitym przez niewidocznych graczy z naprawdę dalekich odległości. Biorąc pod uwagę szersze przestrzenie gry, duży obszar na monitorze, względny brak osłony i szybki czas zabijania, gdy tylko padnie pierwszy strzał, prawdopodobnie zepsujesz swoje KD.

Broń jest tak świetna, jak jej strzelec. W grze możesz wybierać spośród 22 modeli dostępnych na starcie. Podobnie jak w każdym tytule FPS, trzeba trochę postrzelać, aby znać prędkość pocisków każdej z broni. Dynamika całej rozgrywki jest mimo wszystko wysoka, więc nawet na początku szanse każdego z gracza są wyrównane. Oczywiście weterani serii będą mieli przewagę nad początkującymi graczami, natomiast jest to naturalna kolej rzeczy.

Battlefield 2042 daje możliwość dostosowania się do zmian, jakie chciałbyś poczynić w trakcie walki. Nowy system pozwala modyfikować podstawową i dodatkową broń w locie. Nie musisz obawiać się o to, że nie zmienisz swojej lunety, amunicji czy luf. Doświadczeni gracze docenią wszechstronność tego systemu i możliwość dostosowania się do warunków, jakie panują na konkretnej mapie.

Podsumowanie

To, co naprawdę imponuje w Battlefield 2042, to różnorodność, jaką oferuje. Pozwala na zabawę w różnych trybach gry. Dzięki temu każdy gracz niezależnie zarówno początkujący, jak i doświadczony znajdzie coś dla siebie. Jeśli lubisz strzelanki, to na pewno powinieneś posiadać Battlefielda w swojej kolekcji zważywszy na jakość, jaką zaoferował nam deweloper DICE. Może liczba zmian nie jest duża w stosunku do poprzedniej wersji, ale na pewno samo odczucie nowości sprawia, że ochota do gry powraca i każdy chciałby znaleźć się na polu bitwy.

Jeżeli z jakiegoś względu stwierdzić, że Battlefield 2042 nie jest grą dla Ciebie, to masz jeszcze wiele rozwiązań. Pierwszym z nich będzie zainstalowanie darmowej gry Call of Duty Warzone, gdzie w różnych trybach gry będziesz walczył o zwycięstwo. Jeżeli produkt od Activision również nie przypadnie Ci do gustu, to dobrym rozwiązaniem może okazać się zagranie w gry automaty dostępne u najlepszych operatorów. Jednym z takich z pewnością jest Vulkan Vegas, który dla nowych użytkowników przygotował specjalną ofertę powitalną. Nie trać czasu i załóż swoje konto już teraz!